KUTATÁSI PÁLYÁZAT HALLGATÓKNAK

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, valamint a Széchenyi István Egyetem pályázatot nyert el „Tehetséggondozás és kutatói utánpótlás fejlesztése autonóm járműirányítási technológiák területén” címmel. Az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával megvalósuló EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00001 projekt keretében.

A projekt keretében kétféle feladatkörben, ezeken belül több témakörben hirdetünk ösztöndíjat:

- Kutatási feladat esetén: Kutatás a választott témában a témavezető és a kijelölt mesteroktató (mentor) irányításával, a kutatási eredmények szakdolgozatban, diplomatervben, TDK dolgozatban, konferenciákon, vagy egyéb publikációban történő közzététele.

- Tananyagfejlesztési feladat esetén: A választott témában a témavezető és a kijelölt mesteroktató (mentor) irányításával, a megjelölt formában oktatási anyag kidolgozása.

Célkitűzés: A BME részéről a pályázat meghatározó célkitűzése az autonóm járművekkel és elektromobilitással kapcsolatos kutatások végzése. Az elnyert pályázat lehetőséget ad arra, hogy a kutatásokban BSc és MSc hallgatók, valamint doktoranduszok is részt vehessenek, és a pályázat keretében ösztöndíjban részesüljenek.

A pályázás módja: Az ösztöndíjra egyénileg, a mellékelt adatlap kitöltésével lehet pályázni. A pályázat benyújtásához a felsorolt témák témavezetőjétől szakmai ajánlás szükséges, melyet nem kell külön csatolni, azt az értékelés során a témavezető adja meg.

A pályázat és a témák bemutatására, illetve az esetleges kérdések megválaszolására 2018. január 8-án 14:00-kor a BME ST épület STF-kiselőadóban előadást és fórumot tarunk.

A pályázatokat 2018. január 12-én 12:00 óráig kell papír alapon benyújtani Sepler Ágnes gazdasági ügyintézőnek BME KJK St. épület 1. emelet 110. (titkárság), vagy Dr. Bécsi Tamás egyetemi docensnek (BME St. ép. 106. iroda).

Az ösztöndíj időtartama: 2018. február 1. – 2018. július 31. (6 hónap)

Az ösztöndíj összege: 50.000 Ft/hó – 200.000 Ft/hó

A pályázók köre: BME-n alap-, mester- vagy PhD képzésben részvevő, aktív jogviszonnyal rendelkező hallgatók. A kiírt feladatokról és az értékelés menetéről az alábbi felhívás tartalmaz részletes információt!