Ösztöndíj pályázat hallgatóknak a 2021/2022 tanév őszi félévére
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) (1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3.) ösztöndíj pályázatot hirdet a BME Térítési és Juttatási Szabályzat (TJSZ) 37. § alapján.
Előzmények: A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, valamint a Széchenyi István Egyetem pályázatot nyert el „Tehetséggondozás és kutatói utánpótlás fejlesztése autonóm járműirányítási technológiák területén” címmel. Az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával megvalósuló EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00001 projekt keretében.
A projekt keretében háromféle feladatkörben, ezeken belül több témakörben hirdetünk ösztöndíjat:
- Hallgatói kutatási feladatok
- Hallgatói tananyagfejlesztési feladatok
- Szakmai program szervezési feladatok
A választható témakörök ismertetését a dokumentum végén található melléklet tartalmazza.
Célkitűzés: A BME részéről a pályázat meghatározó célkitűzése az autonóm járművek és elektromobilitással kapcsolatos kutatások végzése. Az elnyert pályázat lehetőséget ad arra, hogy a kutatásokban BSc és MSc hallgatók, valamint doktoranduszok is részt vehessenek és a pályázat keretében ösztöndíjban részesüljenek.
A pályázás módja: Az ösztöndíjra egyénileg, a webes pályázati adatlap (https://forms.gle/PFPrZ7Yx8vKARfkK7) kitöltésével lehet pályázni. A pályázat benyújtásának határideje 2021. augusztus 24. 12:00 óra.
A pályázat benyújtásához a felsorolt témák témavezetőjétől szakmai ajánlás szükséges, melyet nem kell külön csatolni, azt az értékelés során a témavezető adja meg.
A pályázat keretében hiánypótlásra nincs mód, a benyújtott pályázat hiánytalanságáért a pályázó felelős.
Az ösztöndíj időtartama: 2021. szeptember 1. – 2022. február 28. (odaítélt időtartam lehet 3-6 hónap)
Az ösztöndíj összege: 40.000 Ft/hó – 200.000 Ft/hó
A pályázók köre: BME-n alap-, mester- vagy PhD képzésben részvevő, a 2021/2022 I. félévben aktív jogviszonnyal rendelkező hallgatók.
A pályázó feladata:
- Kutatási feladat esetén: Kutatás a választott témában a témavezető és a kijelölt mesteroktató (mentor) irányításával, a kutatási eredmények szakdolgozatban, diplomatervben, TDK dolgozatban, konferenciákon, vagy egyéb publikációban történő közzététele. A pályázó vállalja, hogy havonta írásos beszámolót készít az előrehaladásról.
- Tananyagfejlesztési illetve demonstrátori feladat esetén: A választott témában a témavezető és a kijelölt mesteroktató (mentor) irányításával, a megjelölt formában oktatási anyag kidolgozása, illetve az oktatás támogatása. A pályázó vállalja, hogy havonta írásos beszámolót készít az előrehaladásról.
- Szakmai program szervezési feladat esetén: Előadások, üzemlátogatások, szakmai programok szervezése és tartása hallgatók számára. A tervezett konkrét programok rövid ismertetését és a pályázó jelenlegi és korábbi közösségi szerepvállalásait a pályázatnak tartalmaznia kell. A pályázó vállalja, hogy a programok lebonyolítását megfelelően dokumentálja.
Az értékelés menete: Az online felületen benyújtott pályázatokat a BME KJK dékánja által kijelölt bíráló bizottság 2021. augusztus 27-ig értékeli. A bíráló bizottság értékelése és javaslata alapján, a pályázaton nyertes hallgatók személyét, és az általuk elnyert ösztöndíj összegét a dékán állapítja meg a beérkezett pályázatok, és a rendelkezésre álló keret figyelembe vételével. Az eredményről a pályázó a megadott email címére kap értesítést 2021. augusztus 28-ig.
A nyertes pályázókkal a KJK kar dékánja ösztöndíj szerződést köt.